مدال سینه

مدال سینه چیست ؟

امروزه بسیاری از تولید کنندگان هدایای تبلیغاتی دست به تولید انواع مدال سینه زده اند . مدال سینه نوعی نماد می باشد که افراد وابسته به سازمان های خاصی از آن ها استفاده می نمایند . اما این مدال ها دارای انواع گوناگون می باشند. مدال سینه را می توان در گروه بج سینه دسته بندی کرد . مدال های سینه به صورت مدال ها اما با طراحی های ویژه ساخته می شوند و توسط ربان کوتاهی می توان از آن ها استفاده کرد . ممکن است مدال سینه به عنوان هدیه دریافت شود که در این مورد مدال جنبه تبلیغاتی داشته است و استفاده از آن به دلخواه فرد صورت می پذیرد . اما برخی از این مدال ها توسط سازمان هایی که فرد در آن سازمان ها مشغول به فعالیت می باشد ارائه می شود ، که در این صورت در مواقع خاصی ملزم به رعایت استفاده از این مدال خواهند بود . در این مورد می توان برخی از بانک ها را نام برد که کارمندان مشغول به کار در آنجا ( همانطور که در مورد متصدیان بانک اجرا می شود ) از مدال سینه بانک مورد نظر استفاده می نمایند . این نوع از مدال ها بیانگر وابستگی های افراد به مراکز خاص و یا برند خاصی می باشد، همانطور که شاهد خواهید بود امروزه برای هر موضوع خاصی مدال های خاصی در نظر گرفته شده است .

کاربرد مدال سینه چیست ؟

همانطور که ذکر شد استفاده از مدال سینه بیانگر وابستگی های فرد می باشد . اما علاوه بر نشان دادن وابستگی های افراد ، کاربرد های فراوان دیگری می تواند داشته باشد . یکی از کاربرد های مهم این مدال ها جنبه تبلیغاتی داشتن آن ها می باشد . هرگاه شما شاهد این باشید که فرد شیک پوش و منظمی که بسیار موقر و مودب می باشد و تمام احترامات را به نحو احسن انجام می دهد ناخودآگاه جذب مدال سینه وی خواهید شد و خاطره ی بسیار خوبی از آرم آن مدال را با خود حمل خواهید کرد . کاربرد دیگر این مدال ها یکپارچه کردن نیروهای کاری یک سازمان می باشد . زمانی که افراد سازمانی را به همایش بزرگی دعوت کرده اند ، با داشتن آرم سازمان خود به صورت مدال سینه ، مانند یک دسته متحرک در کل مجموعه همایش حضور دارند که این عمل وابستگی و علاقه مندی فرد را به سازمان ، در آن همایش ، به نمایش می گذارد . مدال سینه گاهی فقط بیانگر احساسات فرد می باشد . مانند مدال هایی که برای محرم افراد به سینه خود متصل می کنند و یا مدال هایی که نماد کشور را دارا هستند .

مزیت استفاده از مدال سینه :

زمانی که سازمانی اقدام به سفارش مدال سینه می کند بر مزیت های استفاده از آن کاملا آگاهی دارد . استفاده از این مدال ها فقط برای اشخاصی قابل قبول می باشد که برای آرم و یا برند مدال سینه خود احترام زیادی را قائل باشند . یکی از مزیت های استفاده از مدال سینه معرفی نام شرکت یا برند خاصی می باشد که افراد با سفارش مدال سینه و نصب آن بر روی سینه کت ، مانتو و یا مقنعه به طور بسیار خاصی انجام می دهند . هنگامی که افراد خارج از حیطه کاری فرد ، او را با آرم برند خاصی مشاهده می کنند در پی جمع آوری اطلاعات نسبت به آن بر می آیند . یکی دیگر از مزیت های استفاده از مدال سینه این می باشد که هنگامی که فردی نماد سازمان یا برندی را بر روی لباس خود نصب می کند یعنی رضایت کامل را نسبت به تمامی محصولات و خدمات آن برند را کاملا درک کرده است ، که همین موضوع باعث جذب مشتری های بیشتری برای آن برند خواهد شد . به دلیل این که مدال سینه یک کالای تشریفاتی و شیک محسوب می شود افراد در گردهمایی های بزرگی از آن ها استفاده می کنند مانند : جلسات رسمی بزرگ ، سمینار ها ، حضور در نمایشگاه ها و بسیاری دیگر ، که افراد با این کار میزان فروش کالای سازمان تبلیغ شده را بسیار بالا خواهند برد .

انواع مدال سینه :انواع مدال سینه :

همانطور که در بالا ذکر شد مدال سینه دارای انواع متعددی می باشد . برخی از این مدال ها به وسیله سفارش مدال سینه صورت می پذیرد که در این مواقع مدال به خواست مشتری طراحی و ساخته می شود . اما برخی دیگر از مدال سینه مدال های ورزش می باشند که به دلیل قهرمانی های برجسته افراد تهیه و تقدیم می شوند . گستره ی این نوع از مدال ها بسیار وسیع می باشد به اندازه ی تمامی ورزش های موجود مدال ها نیز باید موجود باشند . برخی دیگر از این مدال سینه ها ، مدال هایی هستند که برند خاص و معتبری را مورد تبلیغ قرار می دهند که در بالا به ذکر آن بسیار پرداخته شده است که افراد خاصی از این مدال ها استفاده کرده و علاقه مندی و رضایت خود را به عموم بابت آن برند خاص ، اعلام می کند . مدال سینه های دیگری نیز موجود می باشند که سازمان های خاصی برای تبلیغات خود از آن ها به عنوان هدایای تبلیغاتی استفاده کرده و در مراسمات خاصی به افراد خاصی اهدا می کنند . اما یکی از مهمترین مدال های سینه ، مدالی است که به عنوان تشویق و تشکر در مراسمات فرهنگی و هنری به افراد تقدیم می شود . که این هدیه از ارج و قرب بالایی برخوردار می باشد . مدال های سینه توسط ربان هایی به سینه افراد متصل می شوند .

جنس ساخت انواع مدال سینه :

ساخت مدال سینه بیشتر توسط طراحان خاصی امکان پذیر است که تخصص کاملی در نحوه تولید مدال سینه مورد نظر داشته باشد . ساخت مدال سینه بسیار پر اهمیت می باشد زیرا باید بدانید از چه موادی ، در چه قالبی و با چه آرم و روکشی می خواهید مدال سینه را بسازید . روش ساخت مدال سینه نیز مانند برخی از نشان های سینه می باشد و تقریبا همه دارای مراحل یکسانی می باشند روش اول برش دستی می باشد : در این روش افراد متخصص با برش کاری ها به وسیله دست ، طرح های سفارش مدال سینه را انجام می دهند و در نهایت به ساخت مدال سینه خاص منجر می شود . روش بعدی ساخت مدال سینه روش قالبگیری می باشد که همانطور که از نام آن پیداست ابتدا قالبگیری شده و بعد ریز کاری ها بر روی آن انجام می شود . اما روش آخر لیزری می باشد که این روش امروزه طرفداران خاص خود را دارد که در این روش بیشتر کار ها با لیزر انجام شده و ریزه کاری ها بسیار زیبا به تصویر در می آیند . در آخر نیز با آبکاری های طلا ، نقره ، نیکل و برخی دیگر که با توجه به سفارش مدال سینه می باشد انجام می پذیرد .

راهنمایی قبل از سفارش مدال سینه :

هرگاه سفارش مدال سینه انجام می گیرد طراحان و متخصصان در این زمینه اقدام به ساخت مدال سینه می کنند و در آخر مشتری خرید مدال سینه را یا به صورت خرید آنلاین مدال سینه و یا به صورت حضوری انجام می دهد . اما قبل از طی کردن این مراحل باید اطلاعات جامعی در این زمینه جمع آوری کنید تا بتوانید برای ساخت مدال سینه بهترین گزینه ها را انتخاب کنید . باید در فضای مجازی اطلاعات را جست و جو کرده و بعد از آن دست به خرید آنلاین مدال سینه بزنید . ساخت مدال سینه و خرید مدال سینه هم به صورت اینترنتی و هم به صورت مراجعه به فروشگاه های مخصوص امکان پذیر می باشد .