شیلد

شیلد چیست ؟

برخی از هدایا امروزه به گونه خاصی طراحی شده اند که بسیار ویژه می باشند . برای تقدیر و تشکر از برترین ها گاهی دیده شده که مدال های ارزنده ، کاپ های درخشان و برخی دیگر ، به عنوان هدیه ارزانی می شود . یکی از این هدایای شکیل و زیبا خرید شیلد می باشد . در اینجا به توضیحاتی در خصوص شیلد خواهیم پرداخت که بلکه توانسته باشیم اندکی در معلومات افراد تاثیر گذار شویم . شیلد نوعی از همان مدال ها میباشد که در درون جعبه قرار گرفته ، که مانند مدال های گردن آویز و کاپ های قهرمانی برای تجلیل و قدردانی از برخی از افراد خاص در مسابقات ، همایش ها ، سمینار ها و حتی برخی از جشنواره ها مورد استفاده قرار می گیرد . از این نوع از مدال ها می توان گاهی به عنوان بج سینه یا همان نشان سینه استفاده نمود . اما در بیشتر موارد به دلیل رعایت زیبایی و خاص بودن آن ها ، شیلد را در همان جعبه های خاصی که بسیار ویژه طراحی و تولید شده اند به افراد تقدیم می نمایند . به دلیل زیبایی خاص ساخت شیلد و نیز قابل طراحی بودن آن سفارش شیلد برای بیشتر موضوعات ، امروزه بسیار وسیع شده است . برخی از واحد ها و شرکت ها حتی گاهی برای هدیه دادن به اعضای فعال خود دست به سفارش شیلد می زنند تا در این راستا بتوانند نظر افراد را به اهمیت کار خود جلب نمایند .

کاربرد شیلد چیست ؟

همانطور که در بالا به آن کمی اشاره شد بعد از سفارش شیلد افراد می توانند به دلایلی مانند برتری فرد در نوعی از فیلم ها ، ورزش ها ، هنر ها و بسیاری دیگر از این قبیل هدیه بسیار شکیل و زیبای شیلد را تقدیم نمایند . پس از این رو می توان گفت که سفارش شیلد و تهیه آن ، اغلب در مراسم های خاصی از جمله مراسم های علمی و یا فرهنگی کاربردهای بسیار چشمگیری خواهند داشت . یکی دیگر از کاربرد های خرید شیلد این می باشد که افرادی که منتخب برای اهدای شیلد شده اند ، می توانند از هدیه خود به عنوان بج سینه یا همان نشان سینه استفاده نمایند . یکی دیگر از کاربرد های طراحی شیلد که بسیار شخصی می باشد این است که فرد هرگاه با نظاره به شیلدی که در مقطع زمانی خاصی دریافت کرده اند ، نور امید در چشمانشان برق زده و از یادآوری خاطرات انرژی دوباره ای برای ادامه راه پویای خود می نمایند . کاربرد های دریافت شیلد نه فقط به منظور اهمیت قیمتی آن ، بلکه به منظور دریافت هدیه ای در خور زیبایی های کار انجام شده ، بسیار زیاد می باشد .

مزیت استفاده از شیلد :

در این بخش باید بگوییم که مزیت سفارش شیلد و استفاده از آن بسیار زیاد و قابل توجه می باشد . در زمانی که اقدام به سفارش شیلد برای مراسم خاصی می کنید باید آگاه باشید که با هزینه کم می توانید بسیار خاص جلوه گر شوید . البته در زمان سفارش شیلد می توانید از طراحی های خاص استفاده کنید که این موضوع برای افراد بسیار حائز اهمیت می باشد . زیرا می توانند آرم و نماد خود را به صورت بسیار شکیل به معرض تبلیغات بگذارند . استفاده از شیلد برای فرد دریافت کننده هدیه نیز بسیار سودمند می باشد . به دلیل اینکه شیلد دارای جعبه های خاصی می باشد ، بسیار زیبا و نیز راحت قابل حمل و نقل و جابه جایی می باشد و می توان از آن به عنوان نشان سینه نیز استفاده کنند . پس استفاده از شیلد هم برای سفارش دهنده و هم برای دریافت کننده مزیت های فراوانی را در پی خواهد داشت .

انواع شیلد :

شیلد ها بسیار خاص می باشند و تولید آن ها نیز بسیار خاص صورت می پذیرد . تمامی شیلد ها از نظر محتوایی بیشتر شبیه به هم می باشند اما از نظر جنس نوع مدال و نیز جنس جعبه دارای تنوع های بسیار بالایی می باشند . شیلدها با توجه به نوع سفارش شیلد تهیه و تولید می شوند و هر سفارش دهنده خود تعیین کننده نوع شیلد خاص خود می باشد . در توضیح انواع شیلد بهتر است در مورد انواع سفارش دهنده های شیلد توضیحاتی ارائه شود . گاهی نوعی از شیلد ها برای مراسمات خاصی طراحی می شوند که آرم آن مراسم ها بر روی شیلد ها حک شده است و گاهی برخی از شیلد ها دیده شده اند که دارای برش های خاصی هستند که بنا به سلیقه افراد سفارش شیلد صورت می پذیرد و در نهایت خواسته فرد نوعی از انواع شیلد به حساب می آید . البته ناگفته نماند که جعبه هایی که مدال در آن ها قرار می گیرد نیز بسیار حائز اهمیت می باشند . این نوع از جعبه ها نیز با طراحی های خاص سفارش شیلد صورت می پذیرد و گاهی نماد مراسم های خاص را بر روی آن ها حک شده خواهید دید .

جنس ساخت انواع شیلد :

فلز سرب یکی از پر مصرف ترین فلزات در تولیدات هدایا های مدال گونه ای می باشد . بیشتر انواع شیلد نیز توسط سرب قالبگیری می شوند که البته این موضوع نیز ارتباط مستقیمی با سفارش شیلد دارد . بعد از قالبگیری ها با طرح های خاص و مورد نظر، به وسیله برخی از فلزات مانند طلا ، نیکل ، مس ، برنج آبکاری شده و براقی یا مات بودن آن نیز توسط طراحان انجام می شود . بعد از طی کردن این مراحل توسط افراد خبره در این کار ، به طراحی جعبه های خاص آن مدال ها می پردازند ، که البته لازم به ذکر است که این جعبه ها نیز بنا به درخواست مشتری از بین جنس های مختلفی مانند چرم ، جیر ، مخمل، ماهوت یا برخی دیگر انتخاب شده و برای انجام مراحل به دست تولید کنندگان محترم سپرده می شوند . پس از انجام طراحی های خاص جعبه می توان مدال مورد نظر را در درون آن قرار داده و سفارش شیلد به پایان می رسد .

راهنمایی قبل از سفارش شیلد :

در زمانی که اقدام به خرید شیلد می کنید اولین قدم شناختن طراحی شیلد می باشد . یعنی ابتدا باید با طرح هایی که می توان بر روی یک مدال پیاده کرد تا بتوان به ساخت شیلد پرداخت ، آشنایی کاملی داشته باشید . باید از جنس تولید کننده مدال آشنایی پیدا کرده و بدانید که بهتر است آن ها را چگونه آبکاری نمایید تا ماندگاری بهتر در عین جذابیت بیشتر ، داشته باشند . بعد از مراحل طراحی شیلد و ساخت شیلد باید به طراحی و ساخت جعبه نیز دقت کافی بنمایید . بیشتر جذابیت مدال ها به همین جعبه ها می باشد پس باید به تمام خصوصیات یک جعبه شیک و با ظرافت آشنایی کامل داشته باشید و بتوانید علوم خود را در این باره به کار ببندید . گاهی می توان برخی از مدال ها را به صورت های هندسی در آورد و گاهی بعضی از جنس های مدال ها احتیاج به برش کاری هایی برای طراحی شیلد دارند که بهتر است قبل از خرید شیلد به راهنمایی هایی که از جانب طراحان برای شما اتفاق می افتد گوش فرا دهید تا بتوانید بهترین هدیه را از دیدگاه خود و افراد دیگر تهیه نمایید .