بج سینه

بج سینه (نشان سینه ) چیست ؟

در چند دهه اخیر برخی از طراحان خاص به طراحی آرم برای برند شرکت های خاصی اقدام کردند و نتیجه آن به نام بج سینه ، امروزه در بازار بسیار یافت می شود . بج به معنای نوعی قطعه کوچک ،که اغلب از آلیاژی از برنج می باشد ، که آرم و یا اسم شرکت مورد نظر یا برند معروفی بر روی آن حک شده است ، می باشد . به این دلیل به بج سینه معروف شده است که این قطعه فلزی کوچک توسط یک سوزن بسیار کوتاه و یا به وسیله آهنربا های مگنتی به سینه افراد مانند گل سینه متصل می شود ، که نماد کارکنان یا اعضای یک برند و یا شرکت خواهند بود . بج سینه دارای تنوع بسیار زیادی می باشد که طراح هر شرکت یا برند برای آن اقدامات خاصی انجام می دهد . ممکن است بج سینه به صورت طلایی رنگ باشند که در آن ها از آبکاری های طلا استفاده شده است یا به صورت نقره ای رنگ ، که در آن ها نیز از آبکاری نیکل و برخی دیگر که در تهیه آن ها از انواع فلزات استفاده شده است . اما گروهی از بج سینه به صورت رنگی طراحی و تهیه شده اند در این نوع از بج های سینه آرم یا نام سازمان مورد نظر با رنگ خاص آن سازمان طراحی و تولید شده اند . بج سینه نشان دهنده خلاق بودن و مرتب بودن یک سازمان یا برند است . وقتی سازمان خاصی از بج سینه استفاده می کند بیشتر افرادی که در آنجا به فعالیت اداری مشغول هستند همه دارای بج سینه می باشند . بج سینه به نام دیگری نیز شناخته شده است که نشان سینه نام دارد و برخی از افراد بج سینه را با نام نشان سینه می شناسند .

کاربرد بج سینه (نشان سینه ) چیست ؟

سازمان ها و برخی از برند ها برای تبلیغات نام برند و سازمان خود بسیار سرمایه گذاری می کنند . یکی از سرمایه گذاری های صامت می تواند بج سینه باشد . با خرید نشان سینه که همان بج سینه می باشد سازمان یک نوع تبلیغ بسیار مدرن و شیک را انجام داده است . پس کاربرد نشان سینه این می باشد که محصول و یا سازمانی را می توان بسیار خاص و مدرن تبلیغ کرد البته با هزینه بسیار کمی نسبت به تبلیغ های دیگر .

مزیت استفاده از بج سینه (نشان سینه ) ؟

امروزه بیشتر مراکز اعم از اداری ، پوشاک ، بانک ها, فروشگاه ها ، بیمارستان ها و برخی دیگر از نشان سینه استفاده می کنند . مزیت سفارش نشان سینه و خرید بج سینه بسیار زیاد است که ما در این جا به مهمترین های آن ها اشاره می کنیم . وقتی وارد همایشی می شوید داشتن نشان سینه باعث همبستگی شما و تیم شما می شود که همین مزیت ، مزیت های دیگری نیز در بردارد . از جمله این که داشتن بج سینه رفتاری تبلیغات محور می باشد و بعد از اینکه کلاس و شان کاری شما را بسیار بالا می برد توانسته اید با قیمت بسیار کمی تبلیغات بسیار گسترده ای در بهترین همایش ها داشته باشید . علاوه بر این داشتن نشان سینه باعث می شود افراد تیم کاملا متمایز با بقیه افراد باشند و به دلیل اینکه بج سینه یک کالای تشریفاتی محسوب می شود افراد دارای نشان سینه بسیار خاص و جذاب جلوه گر می شوند .

انواع بج سینه (نشان سینه ) :

همانطور که امروزه بسیار شاهد هستید نشان سینه انواع بسیار متفاوتی دارد . انواع بج سینه بستگی به نوع سفارش بج سینه دارد . انواع بج سینه در اصل به دو صورت تقسیم بندی شده اند اما از نظر متریال به انواع فلزی و غیر فلزی دسته بندی می شوند . متریال های برنجی و سربی از انواع سفارش بج سینه می باشند ، که نوع سربی آن فروش بیشتری دارد زیرا خرید بج سینه سربی به دلیل قیمت پایین آن بسیار مورد توجه مشتری می باشد . بج های سینه دارای انواع بسیاری می باشند که هر نوع اختصاص به شرکت ، سازمان یا برند خاصی می باشد . برخی از شرکت های تولیدی برای شرکت تولیدی خود اقدام به سفارش نشان سینه می کنند ، برخی از سازمان ها و ادارات دولتی مانند بانک ها و آتش نشانی ها نیز دارای آرم خاصی می باشند که به عنوان بج سینه از آن استفاده می نمایند مانند آرم های بانک ملی و تجارت و برخی دیگر از بانک ها . برخی از برند ها نیز مانند هاکوپیان ، فرست و برخی دیگر برند خود را به عنوان نشان سینه علاوه بر استفاده خود اعضا به مشتری نیز هدیه می دهند.

جنس ساخت انواع بج سینه (نشان سینه ) :

جنس ساخت بج سینه اغلب فلزی و یا غیر فلزی می باشد . در نشان سینه های فلزی که توسط متریال های خاصی آبکاری می شوند گاهی به صورت مات و گاهی هم به صورت براق استفاده و تولید می شوند . برخی از نشان سینه ها نیز سربی می باشند که با قیمت بسیار پایینی در بازار به فروش می رسند که در بالا به آن ، اندک اشاره ای شده است . جنس ساخت بج سینه ، بسیار مرتبط به خواسته مشتری می باشد . گاهی مشتری خواستار آبکاری با طلا و یا آبکاری نیکل است و گاهی ممکن است که مشتری سفارش نشان سینه رنگی بدهد ، در هر صورت طراح باید طبق نظر مشتری به کار خود ادامه دهد . بج های سینه می توانند از جنس های برنج ، استیل و آلومینیوم طراحی و ساخته شوند . برای ساختن بج سینه مورد نظر مشتری یا باید از قالب های خاصی استفاده کنند یا باید از روش های برش کاری استفاده کنند که اغلب در بیشتر موارد از برشکاری ها استفاده می کنند تا بتوانند بهترین نشان سینه را برای افراد تولید کنند.

راهنمایی قبل از خرید بج سینه (نشان سینه )؟

یکی از مواردی که در خرید بج سینه باید به آن توجه زیادی داشته باشید این است که نشان سینه به دلیل اینکه بسیار کوچک می باشد احتمال گم شدن آن نیز بسیار زیاد است پس باید به میزانی سفارش نشان سینه بدهید که اگر گاهی این اتفاق رخ داد برای جبران فرصتی باشد . بسیاری از بج های سینه به صورت مگنتی می باشد که تجربه نشان داده است که قدرت نشان سینه های سوزنی بهتر از مگنتی می باشد . مورد دیگری که باید قبل از خرید نشان سینه به آن آگاه باشید این است که ، یکی از مزایای این نشان ها ، تبلیغاتی بودن آن ها می باشد پس نهایت تلاش را برای داشتن یک بج سینه بسیار خاص انجام دهید . قبل از خرید بج سینه از نمونه های آن کامل دیدن کنید تا بتوانید بهترین نمونه را از دیدگاه خود انتخاب کنید . نمونه های مات و براق برای افراد مختلف جذابیت های مختلفی دارد و گاهی هم نمونه های رنگی انتخاب شود . باید در هنگام خرید نشان سینه و یا سفارش نشان سینه دقت داشته باشید جنسی را انتخاب کنید که از نظر کیفیت از آن اطمینان داشته باشید که در طول زمان تغییر رنگ ندهد و یا اگر بج سینه رنگی انتخاب کرده اید ، رنگ آن از بین نرود .